Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében. Elfogadom
Termékek Menü

Ahány ház, annyi szokás. Hasonló a helyzet a kutyaházak kiválasztásakor is

2019. 11. 19. 09:26:59

Fontos a jó fekhely választásán túl a kutyaházak megfelelő szigetelése is. Néhány főbb szempont, amit kutyája értékelni fog.

- Kutyaház oldalfalainak, aljzatának és tetejének szigetelése hungarocellel, illetve szigetelés elfedése fával, osb lappal. Ma már lehetőségünk van modern, rágás-és időjárásálló kutyaházakat vásárolni, melyek önmagukban tartalmazzák a szigetelést is, ún. szendvicspanelből készülnek. Amennyiben fa típusú háza van kedvencünknek, azt mindenképp lássuk el szigeteléssel, mert kisállatunk így ’be tudja fűteni’ magának és a hő kevésbé hamar távozik. Fontos, hogy ezt a szigetelést fedjük el, hogy ne tudják kirágni, kikaparni azt a kíváncsi kedvencek.
- Kutyaház megfelelő mérete: érdemes minél kisebb méretű házat készíteni, választani kutyánknak, melyet lehetősége van testhőjével és leheletével fűteni. A kutyaház akkora méretű legyen, hogy kényelmesen elférjen benne kedvencünk. Legjobban úgy tudunk méretet választani, ha felmérjük az ’igényeket’. Például egy közepes méretű, 15 kg-os kutyusnak teljesen megfelelő egy 60x80 cm-es alapterületű kutyaház.
- Hőfüggőny az ajtóra: szintén a meleg levegő benn tartásának érdekében érdemes pvc hőfüggönnyel ellátni a házat. Ezt a legjobb az ajtó belső felére felszerelni vagy pont akkora méretűre vágni, akkorát venni, mint maga az ajtó, így, ha kedvencünk bemegy a házba, a függöny vissza tud állni eredeti állapotába, nem gyűrődik be az ólba, nem engedi ki a hőt.
- Kutyaház elhelyezése: amennyiben lehetőségünk van rá, a házat fedett, szélvédett helyen helyezzük el. Fontos azt is figyelembe vennünk, hogy ne legyen az túl messze a lakás bejáratától, ugyanis kedvencünk hajlamos lehet ez esetben azt nem használni, ha az ’túl messze kerül a gazditól’.